Loading…

Co právě proběhlo a co plánujeme?

aktuality z Podlipanska

Odhalili jsme, co se skrývá za MASkou

V úterý 29. srpna 2017 se v prostorách Plaňanského skautského střediska konalo trochu netradičně pojaté jednání Rady MAS-Partnerství. Proběhlo i schvalování prvních letošních výzev Programu rozvoje venkova a Operačního programu zaměstnanost.

Jednání začalo už v brzkých odpoledních hodinách a skládalo se ze dvou částí. Ta první, oficiální, spočívala v projednání všech důležitých formálních záležitostí. Po úvodním uvítání v podání ředitelku MAS Podlipansko Ing. Markéty Pošíkové byly představeny operační programy PRV (Program rozvoje venkova), OPZ (Operační program zaměstnanost) a IROP (Integrovaný regionální operační program, v rámci kterých MASka vyhlašuje první dotační výzvy v programovém období 2017-2020.

Proběhlo schvalování projektů vybraných k podpoření k žádosti o dotaci v rámci OPZ a PRV. Pro výzvu OPZ bylo vyhrazeno 2,8 mil. Kč, které budou rozděleny mezi tři projektové žádosti, cílící na podporu zaměstnanosti rodin s malými dětmi. Jedná se o projekty dětského klubu, jehož součástí je i doprovod dětí na zájmové kroužky, jarní a letní příměstské tábory pro školáky i předškoláky.

V rámci výzvy PRV poputuje podpora celkem 4,9 mil. Kč na podporu 12 projektů. V převážné většině se jedná o nákup zemědělských strojů, ve dvou případech bude podpořeno zřízení sýrárny, jeden projekt je zaměřen na podporu drobného podnikání v nezemědělské činnosti. Žadateli jsou zejména malí a střední farmáři, často začínající, kterým tak podpora usnadní rozjezd podnikání.

Ve druhé části jsme si pro zhruba dvacítku účastníků připravili opravdu výživný program: dvě hodiny teambuildingových aktivit s lektory manžely Převrátilovými, pedagogy, kteří se dlouhodobě zabývají mimo jiné i primární prevencí. Po prvotním ostychu se všichni přítomní členové Rady MAS-P zapojili a užili si zábavné odpoledne. Rada byla oficiálně zakončena grilovačkou, na které mohli zájemci posedět až do nočních hodin.

Jak organizátorská část MAS Podlipansko, tak členové Rady i ostatní zúčastnění zhodnotili letošní jednání Rady MAS-P jako úspěšné a výjimečně příjemné. Shodli jsme se, že podobně laděnou akci bychom si měli dopřávat pravidelně každý rok, aby se náš týmový duch, kreativita a v neposlední řadě schopnost efektivní spolupráce na rozvoji regionu ještě utužovaly.

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

březen 2024
Ne Po Út St Čt So
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Log in

create an account