Loading…

Co právě proběhlo a co plánujeme?

aktuality z Podlipanska

Co je nového

Novinky

Vyhlášeny 2 nové výzvy MAS - IROP

Tento týden jsme vyhlásili další 2 nové výzvy. První výzva s názvem "12. výzva MAS Podlipansko - IROP - 1.1 Doprava", je zaměřena na cyklodopravu, tzn. výstavbu samostatných cyklostezek, výstavbu jízdních pruhů pro cyklisty, či společných pásů pro cyklisty a chodce, nebo ji lze využít na realizaci liniových opatření pro cyklisty v hlavním dopravním prostoru, atd. Více o této výzvě naleznete zde. Druhá výzva označena jako "11. výzva MAS Podlipansko - IROP - 1.3 Vzdělávání" se  zaměřuje na stavbu či rekonstrukci infrastruktury základních škol, nákup nemovitosní, poříízení vybavení, pořízení kompenzačních pomůcek, aj. Bližší specifikaci naleznete zde.

Pozvánka na Snídani se starosty

Dovolujeme si Vás pozvat na další SNÍDANI SE STAROSTY, která se bude zabývat tématem Cestovní ruch a Podlipansko. Snídaně proběhne v úterý 6. 10. 2020 v čase od 8:00 do 10:30 hod. v Kulturním domě v Tatcích (Podedvorem 81). Zváni jsou i zaměstnanci obcí, kterým je toto téma blízké.

Účast prosím potvrďte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na viděnou!

 

Inspirativní letní škola v Poděbradech

Pětasedmdesát učitelů základních a mateřských škol z Nymburska, Kolínska, Poděbradska a Mladoboleslavska se zúčastnilo od 17. do 20. srpna 2020 Inspirativní letní školy v Poděbradech. Tuto příležitost k dalšímu vzdělávání během letních prázdnin jim společně nabídly čtyři Místní akční plány vzdělávání (MAP), projekty napomáhající zvyšování kvality předškolního a základního vzdělávání ve zmíněných správních obvodech. Realizační týmy MAP přizvaly ke spolupráci JOB, spolek pro inovace, který se dlouhodobě věnuje rozvoji pedagogické praxe. Jedenáct lektorů JOB z řad aktivních učitelů, mentorů a koučů, posílených o lektory, s nimiž MAP spolupracuje v oblasti logopedie a cizích jazyků, zajistilo odborný program, sestavený na základě aktuální poptávky škol. Každý z účastníků si předem zvolil dvě z celkové nabídky dvanácti témat, která byla rozdělena do dvou dvoudenních bloků. Konkrétní dílny byly zaměřeny na práci s chybou, komunikaci v náročných situacích, metody aktivního učení, logopedii, dítě se speciálními vzdělávacími potřebami v MŠ, reflexi, spolupráci učitele a asistenta pedagoga, rozvoj matematických a čtenářských dovedností nebo hravou angličtinu s prvky Montessori. Atraktivitu akce podtrhl poděbradský zámek, v jehož výukových prostorách probíhala většina inspirativních dílen. Kromě zámku poskytly prostory pro workshopy Městská knihovna Poděbrady a Yoga centrum l´Aura. Po absolvování plných dvaatřiceti hodin vzdělávacích aktivit si odváželi účastníci nejen certifikát, ale především množství podnětů a inspirace pro svoji pedagogickou praxi. „Podstatou setkávání učitelů na letních školách je sdílení zkušeností“, uvedla na začátku prvního dne Jana Stejskalová, koordinátorka projektů a rozvojových aktivit JOB. „My jako lektoři se často dostáváme během našich workshopů do pozice moderátorů, neboť sami účastníci jsou těmi, kdo přináší mnoho nových, zajímavých poznatků a zkušeností ze své praxe. Obohacujeme se navzájem, a to je na tom krásné“, doplnila Stejskalová. Realizační týmy zmíněných čtyř projektů MAP, které fungují zásluhou Místních akčních skupin (MAS) Podlipansko, Svatojiřský les, Mezilesí a Dolní Pojizeří, následně vyhodnotí celou akci, která se uskutečnila navzdory nepříznivým podmínkám na jaře letošního roku, způsobeným protikoronavirovými opatřeními. Ale již nyní je jasné, že úvodní výzva spolku JOB „Pojďme se společně učit, sdílet a věnovat se tomu, co nás v naší pedagogické praxi zajímá, a tak pracovat i o prázdninách na svém profesním rozvoji“ byla na Inspirativní letní škole v Poděbradech beze zbytku naplněna.

Ivana Šmejdová

koordinátorka projektu MAP II na Nymbursku

Výroční zpráva 2019

Tištěná podoba Výroční zprávy za rok 2019 je konečně na světě. Kbyby vás zajímalo, co vše se nám povedlo zrealizovat v roce 2019, můžete si o tom přečíst ZDE.

LÉTO V REGIONECH 2020

Vyšlo nové číslo Čtvrtletníku Asociace regionálních značek LÉTO V REGIONECH 2020. Poznejte regionální značky zblízka, inspirujte se řadou tipů na výlety do méně známých míst naší země, vyzkoušejte některý z receptů, či se zabavte tvořením s dětmi. Časopis naleznete v příloze.

Prodloužení 10. výzvy IROP - MAS

Upozorňujeme na prodloužení příjmu žádostí do 10. Výzva MAS Podlipansko - IROP - 1.4 b) Infrastruktura pro dostupnost a rozvoj sociální služby. Tato výzva je nově prodloužena až do 10. srpna 2020. Více o této výzvě zde.

Fond kultury a sportu 2020 vyhlášen

MAS Podlipansko, o.p.s. vyhlašuje dne 29. 6. 2020 přijímání Žádostí o poskytnutí dotace z Fondu kultury a sportu 2020. Pro tento rok budeme rozdělovat celkem 50.000,- Kč. Podporu v max. výši 10.000,- Kč obdrží projekty s nejvyšším počtem bodů dle hodnotících kritérií projektu, při shodném počtu bodů rozhoduje datum podání žádosti. Vaše žádosti přijímáme do 21. 7. 2020.

Dotace se poskytuje na kulturní a sportovní aktivity lokálního charakteru, které se realizují na území MAS Podlipansko a které výrazně přispějí k obohacení kulturního a sportovního života místních občanů, dotace je poskytována výhradně na neinvestiční výdaje související s realizací projektu a v rozpočtu projektu nesmí být kalkulován zisk.

Dotaci lze poskytnou pouze NNO (spolky, kluby, o.p.s. apod.), která má sídlo nebo působí na území MAS a má s MAS Podlipansko, o.p.s. uzavřenou Rámcovou partnerskou smlouvu.

Více informací včetně Žádosti o poskytnutí dotace z FKS najdete v příloze.

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

září 2020
Ne Po Út St Čt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Log in

create an account