Loading…

Co právě proběhlo a co plánujeme?

aktuality z Podlipanska

Co je nového

Novinky

Informace pro všechny

V tomto článku jsme vám připravili přehled odkazů s informacemi, které vám mohou v této nouzové situaci pomoci. Například, jak a kde si zažádat o ošetřovné se dočtete ZDE.
Tiskopis výkazu péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení naleznete ZDE.
Jste-li řadový zaměstnanec, máme pro vás odkaz, kde naleznete tzv. Listinu základních práv zaměstnance během epidemie koronaviru - ZDE.
Informace pro OSVČ ohledně podání přehledu o příjmech a vydání za rok 2019 najdete ZDE, ale také odpuštění sociálního pojištění ZDE. Rozhodli jste se kvůli současnému stavu své podnikání přerušit? Doporučený postup, jaké kroky v této situaci podniknout, naleznete ZDE. Také myslíme na naše podnikatele, například nabízíme odkaz na aktuální informace pro podnikatele v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 z webových stránek Hospodářské komory České republiky. Více ZDE.

Podlipansko stále funguje

MAS Podlipansko je tu stále pro vás. Konzultace jsou poskytovány pomocí telefonu či emailové komunikace. V nutných případech je možno osobní konzultace po předchozí domluvě.

Stále pro vás připravujeme výzvu z Programu rozvoje venkova, ve které bude možné požádat o podporu zemědělské prvovýroby, na podporu podnikání, či podporu občanské vybavenosti, kterou plánujeme vyhlásit na konci března 2020. Více informací k této výzvě se dočtete zde.

Rumunská delegace v Podlipansku

V úterý 25. února navštívila náš region delegace z Rumunska. Sedmnáct zástupců rumunské národní sítě místních akčních skupin a Ministerstva zemědělství přijelo načerpat inspiraci a sdílet zkušenosti s realizací projektů podpořených z Programu rozvoje venkova. Během své týdenní návštěvy České republiky strávili jeden den na území MAS Podlipansko, kde jsme pro ně zprostředkovali exkurze po zajímavých projektech. Zahájili jsme v okrasné školce Školního lesního podniku České zemědělské univerzity v Jevanech, kde nám vedoucí střediska Ing. Varga poutavě představil stroje na vyzvedávání stromů z půdy s kořenovým balem - od „muzejních kousků“ až po ten nejnovější, který byl pořízen s dotační podporou přes MAS. Všechny zaujalo také roubování okrasných smrků. Dalším navštíveným projektem byla modernizovaná jízdárna stáje Abík, kde finanční podpora byla využita na novou elektroinstalaci, zavlažování, okapy a svody, dřevěné ohrazení a nový moderní povrch, která nahradil nevyhovující udusaný jíl. Poté jsme se přesunuli do Černokosteleckého pivovaru, kde jsme absolvovali exkurzi unikátní historickou pivovarskou technologií včetně ukázky projektů podpořených z PRV přes MAS v minulém programovacím období. Po obědě ve zdejší restauraci jsme se vypravili na území sousední MAS - Regionu Pošembeří a náš program zakončili prohlídkou moderní haly na skladování, třídění a zpracovaní jablek společnosti Sady Tuchoraz. Všem, kteří nám ochotně umožnili „nakouknout pod pokličku“ a věnovali nám svůj čas patří velký dík!
  Kateřina Pospíšilová

ZRUŠENO - Seminář pro účetní obcí

V souvislosti s aktuální situací v ČR si Vás dovolujeme informovat, že se Seminář pro účetní Vašich obcí dne 7. dubna 2020 konat nebude.

Náhradní termín upřesníme dle možností, s největší pravděpodobností se bude jednat o přelom května a června 2020.

Dovolujeme si Vás pozvat na 1. seminář ze série seminářů, které pořádá Svazek obcí mikroregionu Kouřimsko. Tentokráte je určen pro Vaše účetní. Seminář se koná v úterý 7. dubna 2020 od 9:00 do 14:00 hod. ve Svojšicích v Hospodě U Marka a bude se zabývat aktualitami v účetnictví, daních a zákoně o obcích pro ÚSC.

Přihlašujte se prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 3. dubna 2020, nezapomeňte uvést název obce, IČ, jméno a příjmení účastníka, kontaktní e-mail a vybrané číslo oběda. Účastnický poplatek ve výši 700,- Kč/osoba pro členy svazků (Svazek obcí mikroregionu Kouřimsko a DSO Pečecko) a pro ostatní účastníky ve výši 1.400,- Kč/osoba, bude vybírán na místě.

Ukliďme svět, ukliďme Podlipansko!

Jako každý rok, i letos jsme se zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Pomáháme koordinovat úklidy v našich podlipanských obcích, připravujeme dobrovolníkům z každé zapojené obce jejich pytel, kde mají požadované množství rukavic a pytlů, které potřebují ke svému úklidu. Tento rok se k této akci přihlásilo 26 našich obcí, což je polovina území Podlipanska. Děkujeme, že vám není lhostejné, co je za plotem! Chcete se také připojit k úklidu? Můžete se přihlásit přes webové stránky Ukliďme česko. Také nám můžete pomoci finančně, a to jen tím, že budete při nakupování online využívat GIVT.cz. Malé procento z Vašeho nákupu se připíše na náš účet, Vás to nebude stát ani korunu navíc, a my můžeme za tyto peníze dokoupit ještě nějaké pytle a rukavice navíc.

Dotace MAS Podlipansko v roce 2020

V letošním roce vyhlásí MAS Podlipansko výzvu k předkládání žádostí o dotaci z Programu rozvoje venkova. Bude možné požádat o podporu zemědělské prvovýroby, zpracování a uvádění zemědělských produktů na trh, podporu podnikání ve vybraných nezemědělských činnostech a podporu občanské vybavenosti na venkově (mateřské a základní školy, hasičské zbrojnice a kulturní a spolková zařízení včetně knihoven). Výzvu plánujeme vyhlásit v březnu. Bližší informace naleznete v přílohách.

Vaše projektové záměry konzultujte s Kateřinou Pospíšilovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 721 170 388.

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

duben 2020
Ne Po Út St Čt So
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Log in

create an account