Naši hrdinové

Dita Nastoupilová, Nová Ves I, pedagožka

Dlouholetá pedagožka na 1. i 2. stupni základní školy se zkušeností s pozicí zástupce ředitele, spoluautorka uceleného kompletu učebnic češtiny pro 1. stupeň Lili a Vili, lektorka a mentorka v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, lektorka programu Začít spolu a v neposlední řadě jedna ze zřizovatelek soukromé základní školy Prosperity v Nové Vsi na Kolínsku. S (nejen) pedagožkou Mgr. Ditou Nastoupilovou jsem se sešla v polovině letních prázdnin, abychom si popovídaly hlavně o škole.

Číst dál

Jan Bradna, Červené Pečky, hasič

S Janem Bradnou, dlouholetým profesionálním hasičem, jsme se sešli v Červených Pečkách, jeho bydlišti. Přivítal mě před zrekonstruovanou klubovnou místních dobrovolných hašičů a ochotně povyprávěl o svém letitém působení u hasičů – dříve profesionálních, nyní v důchodu, u dobrovolných.

Číst dál

Luděk Urbanec, Vitice: "Je to o podpoře komunitního ducha."

Vitice se vymykají zajetým představám o středočeské obci. Jedná se totiž o sdružení rovnou 6 obcí Vitice, Hřiby, Chotýš, Močedník, Lipany a Dobré Pole, které jsou rozeseté několik kilometrů od sebe v poměrně kopcovité krajině, a obývá je kolem 1.100 lidí. Za Luďkem Urbancem, vitickým starostou, jsem se vypravila v tom největším červnovém pařáku. Přivítal mě dobře naladěný, elánem hýřící a do bronzova opálený, protože se předešlý den vrátil z dovolené.

Číst dál

Míša Brčáková, Mateřské centrum Pramínek: "Život je v rytmu."

Lednový den, kdy jsme si s Míšou Brčákovou, předsedkyní Mateřského centra Pramínek v Dobřichově, naplánovaly rozhovor, nám ukázal studené zuby. Obě jsme řešily, co nám kde zamrzlo a celý úvod rozhovoru se nesl ve studeném duchu právě rekonstruovaného domečku. Za horký čaj, který mi připravila malá Klárka v rámci domácího vyučování, jsem byla opravdu vděčná. Postupně jsme probraly celou její cestu z Malé Strany až k nám do regionu, kterou provází zejména láska k hudbě a k rytmu, který je základem všeho.

Číst dál

Šimon Vorel, Biofarma Statky Medito: "Dobré hovězí bez lásky není."

Statek pana Vorla jsme našli bez ptaní. Vkusně opravená budova v centru Mlékovic nejde přehlédnout. Branka do dvora je otevřená, jak na venkově dosud bývá zvykem. Už tu je i usměvavý hospodář a se slovy: "Už jste viděla naše stáje?" mi s nadšením ukazuje statek a hlavně zvířata. A začíná vyprávět příběh biofarmy STATKY MEDITO s.r.o.

Číst dál

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

říjen 2019
Ne Po Út St Čt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Log in

create an account