Loading…

Naše vize

"Zde bydlím, zde žiji. Podlipansko."

Kdo jsme a v co věříme

V úrodném Polabí se rozprostírá kraj bohem i lidmi milovaný – Podlipansko. Kraj lidí, kteří ho mají rádi a snaží se jeho krásy uchovat pro ty, kdo přijdou po nich.

Východní část Středočeského kraje v okresech Kolín, Nymburk a Praha-východ je typickou venkovskou oblastí, odedávna bohatě zemědělsky využívanou, a jako pomyslný most spojuje Polabí a Posázaví.

Nezisková organizace MAS Podlipansko hodnoty svého kraje chrání a propaguje od roku 2006 a svými projekty a akcemi přispívá ke zlepšování života v regionu. Hledá a nachází nejlepší řešení společných problémů, zlepšuje prostředí pro život v místě, kde se Podlipanští i příchozí cítí jako doma. To vše díky dotačním prostředkům evropským i národním, ale i z vlastní doplňkové činnosti.

"Věříme v lidi, kterým není lhostejné, co je za plotem. Věříme, že společně můžeme vytvořit místo příjemné pro život." vzkazují veřejnosti lidé sdružení v MAS Podlipansko.

Náš tým


MarketaMarkéta Pošíková, ředitelka

Má v tom jasno, kdyby byla strom, coby matka tří synů a zakladatelka společenství Podlipaňáků by byla určitě jabloň. Kdyby byla kniha, byl by to určitě historický román. Kdyby byla hudba, pak Divokej Bill, nebo Nohavica. A kdyby byla sport, zvítězil by fotbal a basket, ale na stará kolena spíše tenis, protože tam míček ještě stihne. Je naše nejvyšší a baví ji spolupráce se školami.

 

tatianaTatiana Bastiánová, projektová manažerka

Radost ji dělá zahrádka a fotografování. Energii čerpá v horách nejlépe v partě přátel. V hudbě i v životě si cení harmonie a souladu. Věří, že když se chce, cesta se vždy najde. Operačním programem Zaměstnanost ráda provede i Vás.

 

 

Katka H

Kateřina Hejduková, projektová manažerka

Fascinuje ji pohled na malebnou krajinu a do dálek. Nerada jen tak stojí a nadává, radši hned jedná. Je šťastná, když může tvořit.  Zajímá ji: příroda, ekologie, sportovní aktivity, památky, knížky, tvůrčí lidé. Užívá si setkání, kamarádství a přátelství naživo raději než sdílení na síti. S ní budete konzultovat své investiční projekty. Pozor, je skautka tělem i duší. Co řekne, to taky platí.

 

Katka PKateřina Pospíšilová, projektová manažerka

Má ráda dobré lidi, dobré jídlo a jako rodák z Plzně také dobré pivo. Nejvíc ji nabíjí příroda a nejvíc ji ubíjí přístup "po nás potopa". Ráda si pustí folk, rock, folk rock i folklor. Baví ji sport, tanec a divadlo. Zajímá ji ekologie, zemědělství, poznávání nového. Sní o cestě kolem světa. Se svou rodinou žije na statku - znáte snad lepší kvalifikaci pro Program rozvoje venkova?

 

RenataRenáta Slámová, office manager

Nepohrdne dobrou detektivkou v čele s oblíbenou Agathou Christie. Energii čerpá z přírody - neodmítne procházku či vyjížďku na kole. Ráda dělá domov domovem. U nás se stará o administrativu, bezproblémový chod kanceláře, zásoby kávy a vlastně tak trochu o nás o všechny včetně vás, protože má na starosti komunikaci s veřejností.

 

Eva MedunovaEva Medunová, všeobecná administrativní pracovnice

Mezi její koníčky patří háčkování, čtení, turistika, děti a kocourek Mourek. Se svou rodinou ráda objevuje blízké i široké okolí, a to buď pěšky, nebo na kole. U nás se věnuje převážně facebooku a webu MAS Podlipansko.                                                                                                                                       

                                                    

                                                                                                                                                                                                      

Roman

Roman Adamec, odborný asistent v administrativě

Rád navrací starým dobrým věcem původní lesk a místo na slunci. Jeho nejoblíbenějším relaxem je práce okolo chalupy a na zahradě. Uznává motto: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody". U nás má na starosti osobní kontakt s našimi obcemi.

 

 

Naše strategie

Pomáháme regionu, pomáhejte s námi

MAS Podlipansko staví na partnerství veřejného, podnikatelského a neziskového sektoru, které mají zájem o rozvoj daného území. Zprostředkovává granty a dotace obcím, neziskovým organizacím a soukromým osobám metodou LEADER, tedy s přístupem „zdola“: komise složená ze zástupců všech zájmových skupin regionu vybírá, které projekty podpoří.  

MAS Podlipansko rozhodně nezahálí. Dokládá to 182 projektových žádostí v období 2007-2013, v němž k realizaci v regionu doporučilo 128 žádostí za téměř 54 milionů korun. V průměru každý úspěšný projekt dostal 400 tisíc korun. Peníze už pomohly obcím, neziskovému sektoru, školám i místním podnikatelům a farmářům. Podívejte se na příběhy některých úspěchů.

V současném období 2014-2020  do regionu pošleme 122 milionů korun.

Ale MAS Podlipansko vytváří i vlastní projekty na podporu regionu. Podporuje a plánuje dobrovolnictví. Účastní se a spoluorganizuje čištění přírody, sázení stromů. Informuje o dění v regionu a zajímavostech, zve na kulturní akce, vydává nepravidelný časopis. A organizuje semináře pro širokou veřejnost. Podívejte se na naše další aktivity.

Kdo je členem Podlipanska?

Místní akční skupina působí na území s asi 57 tisíci obyvateli a má 60 členů.
Mapku regionu společně se seznamem obcí, které do Podlipanska patří, naleznete zde.

  • obce (červeně)
  • neziskové organizace a dobrovolníci (modře)
  • podnikatelé a farmáři (zeleně)

 Členství v organizacích

 Podlipansko je členem následujících organizací:

celostatní síť pro venkov - logo

Národní síť MAS - logo

Platforma rozvoje NNO

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

prosinec 2018
Ne Po Út St Čt So
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Log in

create an account