Loading…

Naše vize

"Zde bydlím, zde žiji. Podlipansko."

Kdo jsme a v co věříme

V úrodném Polabí se rozprostírá kraj bohem i lidmi milovaný – Podlipansko. Kraj lidí, kteří ho mají rádi a snaží se jeho krásy uchovat pro ty, kdo přijdou po nich.

Východní část Středočeského kraje v okresech Kolín, Nymburk a Praha-východ je typickou venkovskou oblastí, odedávna bohatě zemědělsky využívanou, a jako pomyslný most spojuje Polabí a Posázaví.

Nezisková organizace MAS Podlipansko hodnoty svého kraje chrání a propaguje od roku 2006 a svými projekty a akcemi přispívá ke zlepšování života v regionu. Hledá a nachází nejlepší řešení společných problémů, zlepšuje prostředí pro život v místě, kde se Podlipanští i příchozí cítí jako doma. To vše díky dotačním prostředkům evropským i národním, ale i z vlastní doplňkové činnosti.

"Věříme v lidi, kterým není lhostejné, co je za plotem. Věříme, že společně můžeme vytvořit místo příjemné pro život." vzkazují veřejnosti lidé sdružení v MAS Podlipansko.

Náš tým


MarketaMarkéta Pošíková, ředitelka

Má v tom jasno, kdyby byla strom, coby matka tří synů a zakladatelka společenství Podlipaňáků by byla určitě jabloň. Kdyby byla kniha, byl by to určitě historický román. Kdyby byla hudba, pak Divokej Bill, nebo Nohavica. A kdyby byla sport, zvítězil by fotbal a basket, ale na stará kolena spíše tenis, protože tam míček ještě stihne. Je naše nejvyšší a baví ji spolupráce se školami.

 
 

Katka H

Kateřina Hejduková, projektová manažerka IROP

Fascinuje ji pohled na malebnou krajinu a do dálek. Nerada jen tak stojí a nadává, radši hned jedná. Je šťastná, když může tvořit.  Zajímá ji: příroda, ekologie, sportovní aktivity, památky, knížky, tvůrčí lidé. Užívá si setkání, kamarádství a přátelství naživo raději než sdílení na síti. S ní budete konzultovat své investiční projekty. Pozor, je skautka tělem i duší. Co řekne, to taky platí.

 

Katka PKateřina Pospíšilová, projektová manažerka PRV

Má ráda dobré lidi, dobré jídlo a jako rodák z Plzně také dobré pivo. Nejvíc ji nabíjí příroda a nejvíc ji ubíjí přístup "po nás potopa". Ráda si pustí folk, rock, folk rock i folklor. Baví ji sport, tanec a divadlo. Zajímá ji ekologie, zemědělství, poznávání nového. Sní o cestě kolem světa. Se svou rodinou žije na statku - znáte snad lepší kvalifikaci pro Program rozvoje venkova?

 

RenataRenáta Slámová, projektová managerka PRV junior

Nepohrdne dobrou detektivkou v čele s oblíbenou Agathou Christie. Energii čerpá z přírody - neodmítne procházku či vyjížďku na kole. Ráda dělá domov domovem. U nás se stará o administrativu, bezproblémový chod kanceláře a nově proniká jako projektový manažer junior do tajů Programu rozvoje venkova.

                                                                                                                                                                                                                                                                          

Monika

Monika Korečková, projektová manažerka Šablony pro NNO

Má ráda výlety s rodinou – za historickými a zajímavými památkami, do přírody a s malým synem hlavně za zvířátky. Dále jí baví dobré filmy, hlavně založené na skutečných událostech. Občas si ráda zajde na dobré jídlo a když je příležitost, i na dobré víno. V rámci místního akčního plánu vzdělávání pomáhá s kolegy školám v regionu.

 

 

Milena ValkovaMilena Válková, projektová manažerka MAP III Nymburk

„Vaše zájmy jsou spíše široké, než hluboké.“ To jí napsala do horoskopu astroložka, a to sedí! Baví ji hudba, tanec, literatura, film a divadlo. Nejraději odpočívá v přírodě, ale ráda poznává i města. Tvoří rukama a myslí hlavou. Někdy obráceně. Dobře se cítí doma, se svou rodinou, ale také ve společnosti přátel a kolegů. Je amatérská psycholožka a profesionální pedagožka. V současné době v rámci místního akčního plánu vzdělávání pomáhá školám v regionu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           

misaMichala Hlušičková, projektová manažerka MAP III Kolín

Nebojí se odpovědnosti a ráda přijímá nové výzvy. Dotahuje věci do konce a je alergická na lidskou hloupost. Mezi její záliby patří rodina, procházky se psem a cestování.  Ráda experimentuje v kuchyni, nezkazí žádnou legraci a je velice soutěživá. U nás pracuje na pozici projektové manažerky v rámci místního akčního plánu vzdělávání na Kolínsku.

 

Veronika eparov 2Veronika Čeparová, regionální energetický koordinátor

Všechno, co se nám v životě děje, má svůj důvod. A tak holku původem z malé moravskoslezské obce, po 15 letech života ve velkoměstě, zavál osud právě do kraje Podlipanska. Vystudovaná stavařka by ráda pomohla v aktuální energetické krizi a stala se regionálním energetickým koordinátorem. V tuto chvíli zvyšuje svou kvalifikaci a chystá první projekty. Ve volných chvílích se věnuje svým dvěma malým synům. Ráda se toulá přírodou, tancuje na hlasitou hudbu, posedí s přáteli u dobrého piva či vína a těší se, až se vrátí k malířskému stojanu a začne hrát na kytaru.

 

Eva MedunovaEva Medunová, asistentka MAP III na Kolínsku a Nymbursku

Mezi její koníčky patří háčkování, čtení, turistika, děti a kocourek Mourek. Se svou rodinou ráda objevuje blízké i široké okolí, a to buď pěšky, nebo na kole. U nás se věnuje převážně facebooku a webu MAS Podlipansko, také se stará o administrativu Místního akčního plánu na Nymbursku.   

 

                                                                                               

Jan-rejholec-kopieJan Rejholec, office manager

Rád čelí výzvám a chce věci dotáhnout až do konce. Volný čas tráví uměleckou činností, různými sporty, hraním stolních, či občas počítačových her. Když si potřebuje oddychnout nebo si vyčistit hlavu, nejraději pečuje o dům, zahradu či auto. V Podlipansku se stará o pohodový chod kanceláře a dokumenty.

                                                                                                                                                                                                                                                                 

Naše strategie

Pomáháme regionu, pomáhejte s námi

MAS Podlipansko staví na partnerství veřejného, podnikatelského a neziskového sektoru, které mají zájem o rozvoj daného území. Zprostředkovává granty a dotace obcím, neziskovým organizacím a soukromým osobám metodou LEADER, tedy s přístupem „zdola“: komise složená ze zástupců všech zájmových skupin regionu vybírá, které projekty podpoří.  

MAS Podlipansko rozhodně nezahálí. Dokládá to 182 projektových žádostí v období 2007-2013, v němž k realizaci v regionu doporučilo 128 žádostí za téměř 54 milionů korun. V průměru každý úspěšný projekt dostal 400 tisíc korun. Peníze už pomohly obcím, neziskovému sektoru, školám i místním podnikatelům a farmářům. Podívejte se na příběhy některých úspěchů.

V současném období 2014-2020  do regionu pošleme 122 milionů korun.

Ale MAS Podlipansko vytváří i vlastní projekty na podporu regionu. Podporuje a plánuje dobrovolnictví. Účastní se a spoluorganizuje čištění přírody, sázení stromů. Informuje o dění v regionu a zajímavostech, zve na kulturní akce, vydává nepravidelný časopis. A organizuje semináře pro širokou veřejnost. Podívejte se na naše další aktivity.

Kdo je členem Podlipanska?

Místní akční skupina působí na území s asi 57 tisíci obyvateli a má 60 členů.
Mapku regionu společně se seznamem obcí, které do Podlipanska patří, naleznete zde.

  • obce (červeně)
  • neziskové organizace a dobrovolníci (modře)
  • podnikatelé a farmáři (zeleně)

 Členství v organizacích

 Podlipansko je členem následujících organizací:

celostatní síť pro venkov - logo

Národní síť MAS - logo

Platforma rozvoje NNO

 

 LOGO PODLIPANSKO

kancelář a korespondenční adresa:
MAS Podlipansko, o.p.s.
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu: 438868349/0800

září 2023
Ne Po Út St Čt So
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Log in

create an account